Vrei să conectezi unul din serviciile Moldtelecom? Lasă-ne nr. de telefon și noi îți dăm cele mai bune oferte.
Format: 02XXXXXXX, 06XXXXXXX, 07XXXXXXX
Head of Telecom Wholesale | Comercial
Regiunea: or. Chișinău
Data postării:
Moldtelecom Chat
Deschide Moldtelecom Chat
MOLDTELECOM este în căutarea unui coleg sau colege pentru poziția de Head of Wholesale, care are ca obiectiv principal elaborarea, promovarea și realizarea strategiei de vânzări a produselor și serviciilor companiei pe segmentul Wholesale.
Atribuții de funcție:
  • coordonează toate activitățile ce țin de colaborarea cu operatorii naționali și internaționali în scopul stabilirii relațiilor de roaming, prestării serviciilor Internet, transport date, arenda infrastructurii de canalizare, acces la buclă locală, etc.
  • organizează relațiile de interconectare ale companiei cu operatorii naționali și internaționali în domeniul prestării serviciilor de comunicații electronice (voce, SMS, MMS)
  • coordonează și asigură procesul de negociere și încheiere a acordurilor/contractelor de prestare a serviciilor de comunicații electronice și transport date cu operatorii naționali și internaționali
  • lansează proiecte privind extinderea rețelei internaționale și lărgirea spectrului de servicii prestate de către companie, la organizarea punctelor de prezență în centrele de date internaționale
  • raportează cu privire la activitatea direcției, gradul de realizare a principalilor indicatori de performanță și stadiile de implementare a proiectelor din gestiune
Cerințe față de candidat:
  • experiență relevantă în domeniul telecomunicațiilor/ vânzări
  • nivel avansat al limbilor română, rusă și engleză
  • abilități excepționale de comunicare (scrisă și verbală) și interpersonale; lucru în echipă
  • capacitate de analiză
  • multi-tasker (abilitatea de a gestiona mai multe proiecte și membri de echipă); - atent la costuri
  • abilități excepționale de organizare și de gestionare a timpului
Ce oferim:
    Dacă sunteți interesat de poziţie și corespundeți cerințelor, vă încurajăm să expediați CV-ul dvs. la adresa de email cariera@moldtelecom.md
    Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu.
    Vă mulțumim pentru interesul dvs. în urmărirea unei cariere în cadrul echipei noastre!
    Indeplineste ancheta si aplica la postul vacant fara de a transmite CV.

    Fișierul nu este selectat
    Fiecare a 2 lună de abonament gratuit, timp de 1 an!
    Alege un abonament de Internet prin fibră optică, Internet+TV, Telefonie mobilă sau Internet mobil și 6 luni timp de 1 an, plata de abonament este 0 lei.
    Serviciile Selectate
    Televiziune 124 canale cu 28 HD
    Internet 100 Mbps
    Preţ 290 lei lunar
    Perioadă Promo 6 luni
    Vezi oferta
    Standart
    Vezi oferta
    Promo
    Serviciul livrare acasă este disponibil de luni până sâmbătă, între orele 9.00 şi 18.00. Completează formularul de mai sus. Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii.
    Back to top
    call_center