Abonează-te la Newsletter
pentru cele mai noi oferte!
Mă abonez
Inginer de sistem în informatică, monitorizare Centre de Date | Tehnologii informaționale
Regiunea: or. Chișinău
Data postării: 2019-10-17
Atribuții de funcție:
  • asigură mentenanţa / dezvoltarea sistemelor informaţionale
  • asigură dezvoltarea/administrarea /suportul tehnic a complexului centre de date
  • administrează sistemele serverelor ce intră în componenţa infrastructurii gestionate
  • înlătură operativ defecţiunile tehnice / erorile la nivel de aplicaţie
  • monitorizează corectitudinea funcţionării aplicaţiilor
  • dezvoltă propunerile şi planurile de implementare privind actualizarea şi modernizarea complexelor gestionate
  • asigurară funcționarea infrastructurii “Data Center (TIA-942)” în regim Non-Stop.
  • administrează infrastructura şi monitorizează echipamentul şi sisteme informaționale “Data Center (TIA-942)”
  • efectuează lucrările de administrare şi monitorizare a stării şi setărilor echipamentului Centrului de Date
  • efectuează lucrările de instalare/conectare a serverelor şi echipamentelor clienților la rețeaua de energie electrică şi transport date
  • acordă suport tehnic clienţilor „Data Center”
Cerințe față de candidat:
  • studii superioare în domeniul telecomunicațiilor / tehnologiilor informaţionale
  • cunoștințe în domeniul administrării sistemelor de operare Windows, Linux (opțional)
  • cunoștințe în domeniul administrării serverelor și echipamentelor de stocare a datelor
  • cunoștințe în domeniul rețelelor şi tehnologiilor de reţea, protocoalele TCP/IP, SNMP, VLAN etc.
  • cunoștințe în domeniul energiei electrice
  • cunoaşterea limbilor române, ruse şi engleze
  • abilităţi analitice
  • abilităţi de diagnosticare şi soluţionare a problemelor apărute la nivel de hardware şi software
  • abilităţi de lucru în echipă
Ce oferim:
  • grafic de lucru full time (8 ore)
  • pachet atractiv de recompense și beneficii
  • program de integrare și dezvoltare continuă prin traininguri
  • evoluția în carieră
  • mediu prietenos
Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul la adresa cariera@moldtelecom.md, menţionînd postul pentru care aplică (consultant client). Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu. Informaţii adiţionale la tel. (022) 570-731.
Dacă sunteți interesat de poziţie și corespundeți cerințelor, vă încurajăm să expediați CV-ul dvs. la adresa de email cariera@moldtelecom.md
Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu.
Vă mulțumim pentru interesul dvs. în urmărirea unei cariere în cadrul echipei noastre!
Fiecare a 2 lună de abonament gratuit, timp de 1 an!
Alege un abonament de Internet prin fibră optică, Internet+TV, Telefonie mobilă sau Internet mobil și 6 luni timp de 1 an, plata de abonament este 0 lei.
Serviciile Selectate
Modifică
Televiziune 124 canale cu 28 HD
Internet 100 Mbps
Preţ 290 lei lunar
Perioadă Promo 12 luni
Vezi oferta
Standart
Serviciul livrare acasă este disponibil de luni până sâmbătă, între orele 9.00 şi 18.00. Completează formularul de mai sus. Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii.
Back to top