Vrei să conectezi unul din serviciile Moldtelecom? Lasă-ne nr. de telefon și noi îți dăm cele mai bune oferte.
Format: 02XXXXXXX, 06XXXXXXX, 07XXXXXXX
Șef Sectorul exploatare și instalări Cimișlia | Tehnic
Regiunea: r. Cimișlia
Data postării:
Moldtelecom Chat
Deschide Moldtelecom Chat
Atribuții de funcție:
  • Asigurarea funcționalității fiabile a rețelelor și a echipamentelor de comunicații electronice în zona de responsabilitate
  • Organizarea operativă și controlul lucrărilor de exploatare și instalări în vederea executării calitative în termenii stabiliți a posturilor de telefonie fixă, acces bandă largă, etc.
  • Organizarea operativă (inclusiv: repartizare volum de lucru; alocare transport, materiale, instrument, echipament, etc. către personalul operativ) lucrările aferente următoarelor procese:
  • Investigarea la fața locului a posibilităților tehnice de conectare
  • Lucrări de conectări a serviciilor
  • Remedierea incidentelor de rețea
  • Remedierea incidentelor de client
  • Inspectarea și profilaxia elementelor rețelelor fixe și a zonei de protecție
  • Reparația curentă a rețelelor de comunicații electronice
Cerințe față de candidat:
  • Studii superioare în Telecomunicații sau Tehnologii Informaționale
  • Cunoașterea tehnologiilor aplicate în domeniul comunicațiilor electronice şi al tehnologiilor informaționale
  • Cunoștințe profunde vizând:
  • Tehnologiilor FTTx, GPON, etc
  • Tipurile de cabluri de telecomunicații și parametrii acestora
  • Cunoașterea fluentă a limbii române, precum și a unei limbi străine (preferabil engleza, cunoștințe medii în limbajul tehnic)
Ce oferim:
    Dacă sunteți interesat de poziţie și corespundeți cerințelor, vă încurajăm să expediați CV-ul dvs. la adresa de email cariera@moldtelecom.md
    Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu.
    Vă mulțumim pentru interesul dvs. în urmărirea unei cariere în cadrul echipei noastre!
    Indeplineste ancheta si aplica la postul vacant fara de a transmite CV.

    Fișierul nu este selectat
    Fiecare a 2 lună de abonament gratuit, timp de 1 an!
    Alege un abonament de Internet prin fibră optică, Internet+TV, Telefonie mobilă sau Internet mobil și 6 luni timp de 1 an, plata de abonament este 0 lei.
    Serviciile Selectate
    Televiziune 124 canale cu 28 HD
    Internet 100 Mbps
    Preţ 290 lei lunar
    Perioadă Promo 6 luni
    Vezi oferta
    Standart
    Vezi oferta
    Promo
    Serviciul livrare acasă este disponibil de luni până sâmbătă, între orele 9.00 şi 18.00. Completează formularul de mai sus. Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii.
    Back to top
    call_center