Vrei să conectezi unul din serviciile Moldtelecom? Lasă-ne nr. de telefon și noi îți dăm cele mai bune oferte.
Format: 02XXXXXXX, 06XXXXXXX, 07XXXXXXX
Șef Serviciu Comunicări de Marketing | Marketing
Regiunea: or. Chișinău
Data postării:
Moldtelecom Chat
Deschide Moldtelecom Chat
OBIECTIVUL POSTULUI:
• rolul esențial constă în dezvoltarea și implementarea strategiei de comunicare și promovare a produselor&serviciilor companiei pe piață ( Publicitate, PR, Promovare )
Atribuții de funcție:
  • definirea și dezvoltarea strategiei de comunicare externă a S.A. “Moldtelecom” , gestionarea imaginii Companiei, stabilirea strategiilor de promovare ale Companiei;
  • gestionarea activitățile de echipă în vederea definirii și realizării campaniilor de publicitate a produselor&serviciilor oferite de către Companie; sincronizarea tuturor mixurilor de comunicare (print, outdoor, TV, radio, web, presă etc.) conform obiectivelor Companiei în domeniul vânzărilor;
  • managementul brandului, acțiuni de îmbunătăţirea imaginii brandurilor şi poziţionarea acestora pe piaţă;
  • analiza preferințelor consumatorilor, monitoring permanent al pieței;
  • întocmirea de rapoarte de activitate pentru proiecte de marketing și analize statistice referitor la percepţia publicității cu recomandări respective;
  • elaborarea conceptelor PR ce vor duce la consolidarea imaginei Companiei
  • elaborarea, organizarea și coordonarea evenimentelor speciale ale Companiei;
Cerințe față de candidat:
  • experiență într-o poziție similară 3+ ani;
  • studii superioare universitare economice preferabil în marketing;
  • experiența în domeniul telecomunicațiilor va fi considerată un avantaj;
  • abilități manageriale și de comunicare;
  • abilități excelente de prezentare, negociere și argumentare;
  • cunoașterea limbilor română, rusă, engleza;
  • cunoștințe de PC (Excel, Power Point, Adobe Photoshop, Ilustrator)
  • cunoștințe în digital marketing;
  • posedă cunoștințe și abilități de analiză, planificare, bugetare;
  • capacități de formare și gestionare a echipelor (inclusiv a echipelor de proiect);
  • posedarea instrumentelor de marketing;
  • cunoaștere pieții media și indicatorilor de măsurare și planificare a campaniilor media;
  • persoana creativa, capabila sa genereze schimbarea;
  • capacitatea de a reacționa prompt la cerințele pieței
  • integritate și etică profesională; atitudine pozitivă; spirit proactiv în soluționarea problemelor;
Ce oferim:
  • oportunitatea de a lucra şi de a te dezvolta în cea mai mare companie de telecomunicaţii din Republica Moldova
  • oportunitatea de a face parte dintr-o echipă tânără şi dinamică
  • oportunitatea de a te realiza într-un domeniu în permanentă schimbare şi provocare
  • grafic de lucru full time (8 ore)
  • salariu atractiv şi bonusuri de performanţă
  • pachet social, stabilitate, mediu corporativ dezvoltat şi alte beneficii.
Dacă sunteți interesat de poziţie și corespundeți cerințelor, vă încurajăm să expediați CV-ul dvs. la adresa de email cariera@moldtelecom.md
Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu.
Vă mulțumim pentru interesul dvs. în urmărirea unei cariere în cadrul echipei noastre!
Indeplineste ancheta si aplica la postul vacant fara de a transmite CV.

Fișierul nu este selectat
Fiecare a 2 lună de abonament gratuit, timp de 1 an!
Alege un abonament de Internet prin fibră optică, Internet+TV, Telefonie mobilă sau Internet mobil și 6 luni timp de 1 an, plata de abonament este 0 lei.
Serviciile Selectate
Televiziune 124 canale cu 28 HD
Internet 100 Mbps
Preţ 290 lei lunar
Perioadă Promo 6 luni
Vezi oferta
Standart
Vezi oferta
Promo
Serviciul livrare acasă este disponibil de luni până sâmbătă, între orele 9.00 şi 18.00. Completează formularul de mai sus. Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii.
Back to top
call_center