Specialist Digital Marketing & Social Media Manager | Marketing
Regiunea: or. Chișinău
Data postării:
Moldtelecom Chat
Deschide Moldtelecom Chat
În rolul de Specialist Digital Marketing & Social Media Manager vei fi responsabil de implementarea, coordonarea și optimizarea campaniilor de marketing digital.
Atribuții de funcție:
  • stabilirea strategiei de conținut;
  • gestionarea eficientă a bugetului de promovare;
  • elaborarea planurilor de promovare online și realizarea lor;
  • analiza performanțelor campaniilor active, ajustarea și optimizarea live pentru îmbunătățirea calității, atingerea obiectivelor de campanie;
  • dezvoltarea de conținut global pentru rețelele de socializare (Instagram, Facebook, Youtube) – text, fotografii, video, animație, infografice, insta stories și alte formate;
  • dezvoltarea de șabloane și standarde pentru conținutul SMM local;
  • redactarea și postarea online a materialelor publicitare;
  • menținerea paginilor pe rețelele sociale;
  • monitorizarea și analiza pieței și a concurenței;
  • asigurarea executării planurilor de marketing;
Cerințe față de candidat:
  • studii superioare cu profil în marketing;
  • cunoștiințe avansate în tehnologii, SEO/SEM, marketing digital, afiliere, factori de clasificare și fundamentele marketingului motoarelor de cautare, publicitate online (Google AdWords);
  • cunoștiinte despre analizele web și instrumente de monitorizare;
  • cunoaşterea fluentă a limbilor română şi rusă, engleză (nivel mediu/avansat)
  • experiența în rețele de socializare, publicitate online și intrumente de email marketing;
  • experiență în crearea unei mărci folosind unelte sociale ca Facebook, Instagram, Youtube și Google + cunoștiințe despre principiile designului graphic;
  • experiență în proiecte și design folosind HTML, InDesign, Photoshop;
  • abilități în MS Office (PowerPoint, Word, Excel);
  • abilităţi excelente de organizare și gestionare a timpului;
  • creativitate, perseverență şi capacitate de a îndeplini sarcinile în mod independent şi profesionist;
  • persoană dinamică, comunicativă, orientată spre rezultat;
  • lucru în echipă;
Ce oferim:
  • salariu competitiv;
  • mediu dinamic și prietenos în continuă dezvoltare;
  • pachet interesant de beneficii (pachet telefonie mobile, primă anuală de performanță, spor la concediul anual de odihnă, etc.);
Dacă te-ai regăsit în descrierea de mai sus, expediază CV-ul la adresa cariera@moldtelecom.md , iar noi te vom contacta. Vei avea parte de un mediu de lucru prietenos, provocări interesante și satisfacție profesională! Te așteptăm în echipă!
Dacă sunteți interesat de poziţie și corespundeți cerințelor, vă încurajăm să expediați CV-ul dvs. la adresa de email cariera@moldtelecom.md
Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu.
Vă mulțumim pentru interesul dvs. în urmărirea unei cariere în cadrul echipei noastre!
Fiecare a 2 lună de abonament gratuit, timp de 1 an!
Alege un abonament de Internet prin fibră optică, Internet+TV, Telefonie mobilă sau Internet mobil și 6 luni timp de 1 an, plata de abonament este 0 lei.
Serviciile Selectate
Televiziune 124 canale cu 28 HD
Internet 100 Mbps
Preţ 290 lei lunar
Perioadă Promo 6 luni
Vezi oferta
Standart
Vezi oferta
Promo
Serviciul livrare acasă este disponibil de luni până sâmbătă, între orele 9.00 şi 18.00. Completează formularul de mai sus. Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii.
Back to top