Vrei să conectezi unul din serviciile Moldtelecom? Lasă-ne nr. de telefon și noi îți dăm cele mai bune oferte.
Format: 02XXXXXXX, 06XXXXXXX, 07XXXXXXX
Specialist PR Manager & Copywriter | Marketing
Regiunea: or. Chișinău
Data postării:
Moldtelecom Chat
Deschide Moldtelecom Chat
În rolul de Specialist PR Manager & Copywriter vei fi responsabil de comunicarea externă a companiei, relaționarea cu presa și elaborarea articolelor pentru presă și a tuturor mesajelor publicitare și de informare.
Atribuții de funcție:
  • participă la elaborarea strategiei şi planurilor de PR pentru promovarea serviciilor companiei;
  • participă activ în organizarea acțiunilor orientate să promoveze imaginea companiei (evenimente speciale, proiecte sociale, conferințe de presă, prezentări, acțiuni BTL, etc);
  • identifică și coordonează producerea materialelor promoționale necesare de utilizat la diversele evenimente organizate de către companie;
  • scrie și redactează comunicate de presă;
  • elaborează mesaje pentru campaniile de social media;
  • participă la elaborarea strategiei de SMM;
  • realizează expedierile de direct mail;
  • elaborează rapoarte pe campaniile de PR, digital şi evenimente organizate;
  • identifică noi posibilități de promovare a imaginii companiei prin organizare de acțiuni BTL;
  • participă activ la dezvoltarea căilor de comunicare externă și internă;
  • stabileşte relaţii de parteneriat cu agenţi economici pentru colaborări constructive în cadrul diferitor proiecte;
  • coordonează şi perfectează contracte cu diferiţi agenţi economici, precum şi alte tipuri de documente interne necesare în procesul de lucru;
  • coordonează şi efectuează diferite tipuri de lucrări necesare, în scopul realizării obiectivelor prevăzute în planul de marketing.
Cerințe față de candidat:
  • studii superioare în litere, jurnalism sau domenii conexe;
  • experienţă în domeniul relațiilor cu publicul și cu presa de minim 2 ani;
  • abilități excelente de exprimare oral și scris în română, rusă, engleza – începând cu nivelul B1;
  • abilități excelente de networking şi relaţionare;
  • pachet MS Office la nivelul mediu (Excell, Visio, Power Point);
  • dorinţa de autodezvoltare în domeniu Telco/IT şi business;
  • cunoaşterea produselor şi serviciilor Moldtelecom constituie un avantaj;
Ce oferim:
  • salariu competitiv;
  • mediu dinamic și prietenos în continuă dezvoltare;
Dacă te-ai regăsit în descrierea de mai sus, expediază CV-ul la adresa cariera@moldtelecom.md , iar noi te vom contacta. Vei avea parte de un mediu de lucru prietenos, provocări interesante și satisfacție profesională! Te așteptăm în echipă!
Dacă sunteți interesat de poziţie și corespundeți cerințelor, vă încurajăm să expediați CV-ul dvs. la adresa de email cariera@moldtelecom.md
Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu.
Vă mulțumim pentru interesul dvs. în urmărirea unei cariere în cadrul echipei noastre!
Indeplineste ancheta si aplica la postul vacant fara de a transmite CV.

Fișierul nu este selectat
Fiecare a 2 lună de abonament gratuit, timp de 1 an!
Alege un abonament de Internet prin fibră optică, Internet+TV, Telefonie mobilă sau Internet mobil și 6 luni timp de 1 an, plata de abonament este 0 lei.
Serviciile Selectate
Televiziune 124 canale cu 28 HD
Internet 100 Mbps
Preţ 290 lei lunar
Perioadă Promo 6 luni
Vezi oferta
Standart
Vezi oferta
Promo
Serviciul livrare acasă este disponibil de luni până sâmbătă, între orele 9.00 şi 18.00. Completează formularul de mai sus. Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii.
Back to top
call_center