Abonează-te la Newsletter
pentru cele mai noi oferte!
Mă abonez
Tehnician în telecomunicaţii | Tehnic
Regiunea: Toate regiunile din Republica Moldova
Data postării: 2019-10-17
Atribuții de funcție:
  • efectuează conectarea serviciilor de telefonie IP, acces la servicii de bandă largă prin ADSL, FTTx, Wi-Fi, televiziune prin protocolul IP
  • asigură conectarea, configurarea echipamentelor terminale şi activarea serviciilor de telecomunicaţii
  • execută lucrările de montare a pilonilor de terasament, suspendare şi pozare a cablurilor, etc.
  • informează clienţii în privinţa funcţionării echipamentelor şi explică condiţiile de utilizare a serviciilor prestate de companie
  • elaborează actele care vizează procesul de instalare a serviciilor
Cerințe față de candidat:
  • studii superioare în Telecomunicaţii sau Tehnologii Informaţionale
  • cunoaşterea limbilor română şi rusă
  • cunoaşterea calculatorului la nivel de administrator
  • permis de conducere categoria „B”
Ce oferim:
  • grafic de lucru full time (8 ore)
  • pachet atractiv de recompense și beneficii (salariu fix + bonus lunar în funcţie de rezultate);
  • program de integrare și dezvoltare continuă prin traininguri
  • evoluția în carieră
  • mediu prietenos
Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul la adresa cariera@moldtelecom.md , menţionînd postul pentru care aplică (Tehnician telecomunicaţii). Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu. Informaţii adiţionale la tel. 570 672
Dacă sunteți interesat de poziţie și corespundeți cerințelor, vă încurajăm să expediați CV-ul dvs. la adresa de email cariera@moldtelecom.md
Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu.
Vă mulțumim pentru interesul dvs. în urmărirea unei cariere în cadrul echipei noastre!
Fiecare a 2 lună de abonament gratuit, timp de 1 an!
Alege un abonament de Internet prin fibră optică, Internet+TV, Telefonie mobilă sau Internet mobil și 6 luni timp de 1 an, plata de abonament este 0 lei.
Serviciile Selectate
Modifică
Televiziune 124 canale cu 28 HD
Internet 100 Mbps
Preţ 290 lei lunar
Perioadă Promo 12 luni
Vezi oferta
Standart
Serviciul livrare acasă este disponibil de luni până sâmbătă, între orele 9.00 şi 18.00. Completează formularul de mai sus. Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii.
Back to top