Хотите подключить одну из услуг Moldtelecom? Оставьте свой номер телефона и мы предоставим вам лучшие предложения.
Format: 02XXXXXXX, 06XXXXXXX, 07XXXXXXX
Lider de echipa vânzări directe door to door | Comercial
Место:
Дата публикации:
Moldtelecom Chat
Deschide Moldtelecom Chat
Dezvoltarea canalului de vânzări Door to Door (D2D) prin identificarea zonelor cu potențial și implementarea fluxurilor, proceselor și procedurilor care conduc la realizarea vânzării, dezvoltarea de soluții inovative care să asigure transferul de cunoștințe și informații de la echipele de marketing către echipa de vânzări D2D
Atribuții de funcție:
  • Este responsabil cu activitatea de dezvoltare a canalelor de vânzări prin managementul direct și indirect al agenților de vânzări din canalul D2D, prin implementarea celor mai bune soluții de promovare a serviciilor Companiei.
  • Este responsabil pentru atingerea obiectivelor de vânzări și a indicatorilor de performanță comerciali și financiari definiți în planul de afaceri pentru canalul D2D.
  • Definește măsuri și modalități de îmbunătățire a performanței echipei, a procesului de vânzare și a tehnicilor de vânzare.
  • Prin intermediul echipei din subordine efectuează promovarea și vânzarea directă prin canalul „Door to Door” a serviciilor de acces bandă largă / IPTV pe segmentul Retail în baza sarcinilor trasate şi planificărilor aprobate prin acte interne ale organizaţiei.
  • Analizează cererea și oferta pe piața, și identifică clienții țintă de dezvoltare a rețelei de comunicații electronice în teritoriu Republicii Moldova, prezintă propuneri şi recomandări comerciale cu scopul sporirii vânzărilor.
  • Analizează atractivitatea și activitatea concurenților în baza căreia prezintă spre examinare propuneri de îmbunătățire a activității canalului D2D, majorare a productivităţii muncii, deservire a clienţilor, şi calităţii serviciilor prestate.
  • Asigură îndeplinirea indicilor economici şi calitativi planificaţi.
  • Întocmește rapoarte privind activitățile desfăşurate şi rezultatele obţinute conform mecanismului stabilit de superiori (zilnic, săptămânal, lunar).
Cerințe față de candidat:
  • Studii superioare universitare în economie, afaceri sau comunicații electronice
  • Cunoștințe de bază în comunicații electronice, produse şi servicii IT
  • Cunoașterea calculatorului la un nivel avansat, în special a instrumentelor MS Office
  • Cunoaşterea limbilor române, ruse (engleze – se va considera avantaj)
  • Experiență de minim 1 an în managementul direct sau indirect al agenților de vânzări;
  • Experiență dovedită în roluri ce presupun interacțiunea cu clienții;
  • Capacitate de a rezolva rapid problemele;
  • Abilități analitice și conceptuale foarte bune;
  • Orientat spre afaceri / extrem de motivat şi întreprinzător;
  • Orientat spre client;
  • Capacitate de motivare şi persuasiune;
  • Abilități excelente de prezentare şi negociere;
  • Nivel înalt de implicare;
  • Posesor al carnetului de conducere categoria B
Ce oferim:
  • Pachet salarial atractiv + Bonus de performanță
  • Pachet corporativ pentru convorbiri telefonice
  • Prețuri speciale pentru serviciile companiei
  • Compensarea cheltuielilor de odihnă
  • Compensarea cheltuielilor cu activități sportive
  • Oportunități de învățare și creștere în carieră
Если вас заинтересовала вакансия, и вы соответствуете вышеупомянутым требованиям, мы рекомендуем вам отправить свое резюме на электронный адрес cariera@moldtelecom.md
Мы свяжемся только с кандидатами, прошедшими предварительную проверку
Спасибо за ваш интерес в стремлении сделать карьеру в нашей команде!
Подай заявку
Indeplineste ancheta si aplica la postul vacant fara de a transmite CV.

Файл не выбран
Fiecare a 2 lună de abonament gratuit, timp de 1 an!
Alege un abonament de Internet prin fibră optică, Internet+TV, Telefonie mobilă sau Internet mobil și 6 luni timp de 1 an, plata de abonament este 0 lei.
Serviciile Selectate
Televiziune 124 canale cu 28 HD
Internet 100 Mbps
Preţ 290 lei lunar
Perioadă Promo 6 luni
Стандартная
Цена
Промо
Цена
Serviciul livrare acasă este disponibil de luni până sâmbătă, între orele 9.00 şi 18.00. Completează formularul de mai sus. Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii.
Back to top
call_center